II.

31. srpna 2011 v 18:01
V úterý druhá zkouška s klukama.
První sem docela zkurvila, nebyla sem ve svý kůži, což se na mym hraní dost odráží. Ráno mě probudily facky od slunce prolejzajícího žaluziema, takže tma, vítr a ohromnej déšť, kterej přišel o hodinu pozdějš sem fakt nečekala. Na autobus mi cesta trvá tak tři minuty. Do autobusu jsem nastoupila s uplně promočenym všim.. I z podprsenky by se dalo uplně ždímat. Čerstvá kérka na pravym rameni se mi lepila na mikinu a bylo to dost nepříjemný. Při příjezdu do Prahy sem byla zmrzlá, nasraná a rozhozená. V bundě, prochcanejch kalhotech a botách, z kterých tekly louže vody. Kolem mě všichni v kraťasech.
Po asi dvaceti minutách hraní, kdy sem neskutečně utíkala rytmem a snažila se hlavně o přesný akordy vylítnul proud. Na celym kopci. Začal nám houkat alarm - zkušebny na kód ouje - a tak sme se na to vysrali a jeli domu. Byla sem ještě víc nasraná, bylo mi jasný, že nehledaj basáka, co nehraje aspoň trochu přesně.
Každopádně domluvili jsme další zkoušku a ta byla o poznání lepší. Udělali jsme novej song, V. si totiž zahraje tři akordy a A. má hned v hlavě bicí. Songy jsou PRIMITIVNÍ na skladbu akordů. S holkama máme mnohem těžší, haha, ale V. je pro mě jeden z živejch významů slova "nekompromisní". Kytara jako motorovka, skvělej hlas a perfektní vkus. Potvrzuje se mi, že čim člověk naposlouchá víc věcí a víc žánrů, tim lepší může dělat muziku. Naučili mě šest songů, jeden jsme udělali novej (P. po zkoušce - "S T. (bejvalej basák) jsme nikdy za pochodu neudělali song. Ztrácel se. Ty ne.") a celkově mě to hraní moc bavilo, soustředila sem se a psala si všechny písničky.
V. to tam táhne. Neni frontman jen postavením zpěv - kytara, ale hlavně i povahou. Je to i vtipnej kluk, džínový démon a miliony jinejch zhudebněnejch vtipů mě fakt drtěj. Je to známej ksicht hlavně díky jeho primární kapele, takže je otrkanej a umí dělat výbornou podiovou show. Lidem přijde namyšlenej. Neni. Ale je dobře, že si to ostatní myslej.
A. je v kapele od začátku. V životě byste neřekli, že kluk jako on hraje na bicí a už vůbec ne takhle. Mlátí do toho hlava nehlava, přesnej jak hodinky a do toho má spoustu nápadů, i když se spoustu z nich zamítá. Je roztomilej, ďolíček v bradě a vlnitý vlasy, který mu trochu padaj do obličeje. Pamatuju si, jak jsme při dělání klipu točili bicí a pouštěli na něj kouř a světla a to byl fakt.... Uachhhh. Miau.
P. je v kapele chvíli. Je to takovej můj spojenec, při hraní je natočenej na mě a ukazuje mi, co je za akordy. Ví, že neni lehký přijít do zaběhnutýho, tady máš čtrnáct songů a poper se s tim. Nejde pro ránu daleko - důkaz pod levym obočí ("Týpek ve vlaku měl kecy.. Dostal bití no.") a pamatuju si, že než sem ho poznala, tak mi i přišel jako takovej bouchač. Je to přitom moc milej kluk. Hned po dnešním příjezdu domu na mě na mailu čekalo asi osm písniček, který mi slíbil.
Tak snad to s nima nějak dopadne!! První koncert za měsíc a půl na kopci se Švédama a chtěj jít příští tejden nahrát nějaký demo, haha.

Večer jsem opět nasedla na tramvaj a jela do stejnýho domu jako minulej tejden. Jen ne do druhýho patra, ale do -1 k J. slavícímu narozeniny. Čtyřicátý devátý :D. Byl tam i K. (ne ten z minulýho článku), kamarád z červencovýho festáku v Táboře. Je zo Slovenka a z asi podobnýho těsta jako já. Prosmáli sme se celej večer, pěkně zpili a šli spát.
Nevinně. Ave menstruace, haha.
Ráno nás J. opustil, že má cestu po úřadech a s K. jsme zůstali v posteli a koukali na Hry bez hranic. K. je neznal, nejspíš je u nich nevysílali, ale líbilo se mu to, smáli jsme se celý dopoledne.
Zavolal Z. Měl v ruce kytku (ne pro mě, haha) a nešel se s náma venčit, protože měl schůzku s mým bývalým Kriplem. No u toho vopravdu nemusim bejt. A prej že má ještě něco cestou (=předat Čubičce kytku) a tak jsem se pro jistotu odpojila a jela domů. Jsou věci, u kterejch můžu chybět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pansy Pansy | Web | 1. září 2011 v 14:41 | Reagovat

hm... taky bych chtěla někdy hrát s takovou kapelou.
jéé, kérka... už se na ni chystám, jakmile dostanu výplatu, jedu na konzultaci:D

2 Bliss Bliss | Web | 2. září 2011 v 20:13 | Reagovat

Takže další kapela, jo? :)
Hele, přesně. Člověk by řek, že když se sejdou v kapele lidi, z nichž každej poslouchá něco jinýho, nebo když jeden člověk poslouchá strašně moc stylů, tak že to prostě nepůjde. Ale myslím, že je to právě naopak. Že jako může přinýst do kapely strašně moc dobrej nápadů, který by třeba nepřinesl, když by poslouchal jen jednu jedinou kapelu nebo jedinej styl... O tom jsme si právě povídali na poslední zkoušce s Ondrama :)
Ty jo, ta menstruace. To je zabiják všeho!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.